Pomiń nawigację
A A A

Witamy na stronie
Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich

  • baner 1
  • baner 2
  • A. Trzciński, Druja
  • A. Trzciński, Niebylec
  • A. Trzciński, Sieniawa

Konferencja 2018

Żydzi i judaizm we współczesnych badaniach polskich

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich

Kraków, 26–28 września 2018 roku

 

Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na kolejną konferencję Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich pt. „Żydzi i judaizm we współczesnych badaniach polskich”, współorganizowaną przez Komisję Historii i Kultury Żydów PAU oraz Instytut Judaistyki UJ. Konferencja odbędzie się w dniach 26-28 września 2018 r. w Krakowie, w gmachu PAU przy ul. Sławkowskiej 17. Podczas obrad będzie również miało miejsce się Walne Zgromadzenie PTSŻ, w czasie którego zostaną wybrane nowe władze.

            Już od wielu lat Polskie Towarzystwo Studiów Żydowskich organizuje cykliczne konferencje naukowe pod wspólnym tytułem  „Żydzi i judaizm we współczesnych badaniach polskich”. Gromadzą one liczne grono polskich i zagranicznych naukowców zajmujących się tematami żydowskimi i szeroko rozumianą judaistyką. Tak więc udział w konferencji umożliwia nie tylko prezentację wyników swoich badań, ale także wymianę poglądów w gronie specjalistów. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy przewidują możliwość publikacji materiałów pokonferencyjnych.

Termin nadsyłania zgłoszeń – 5 czerwca 2018 r. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres ptsz.konferencja2018@gmail.com. Zarys programu do połowy czerwca br.

            Bliższe informacje na temat konferencji zostaną umieszczone na stronie PTSŻ www.jewishstudies.pl

tworzenie stron www Millenium Studio | strona korzysta z cookies